O nás

Jak naše školka vypadá? 

Mateřská škola Dětřichov je jednotřídní venkovská mateřská škola. Do mateřské školy jsou přijímány děti od 2 let věku. Kapacita školy je 18 dětí.

Škola se nachází na začátku obce Dětřichov.
V přízemí budovy se nachází herna, šatna, umývárna, WC, jídelna, kde je součástí i kancelář. Vnitřní prostory zařízení jsou plně přizpůsobeny k výchově a vzdělávání dětí.

Herna je dostatečně prostorná a světlá pro pobyt dětí.
Herna je vybavena hračkami k uspokojení zájmu dětí všech věkových skupin a dávají dětem široký prostor ke spontánním hrám a činnostem. Hry a činnosti podporují rozvoj osobnosti dětí, podporují jejich tělesný rozvoj a zdraví. Vedou děti k spokojenosti a pohodě. V herně se nachází přenosné paravány, díky nimž si děti vytváří koutky pro hry ve skupinkách.

Škola je obklopena travnatou zahradou, která je svažitá. Zahrada je vybavena pískovištěm, kde je písek pravidelně doplňován, domečkem pro uskladnění hraček na zahradu, dvěma stojany pro upevnění houpaček, dále kovovou průlezkou, která je potažena barevnou fólií, takže slouží dětem jako domeček. Děti mají k dispozici také velká nákladní auta, vozíky, pro dívky kočárky, kyblíčky a tvořítka.

Děti mají dvě houpačky zhotovené z horolezeckého lana a dvě houpačky dřevěné. Tyto houpačky jsou nízko nad zemí, takže jsou bezpečné a děti se mohou houpat na houpačkách samy bez dopomoci.

K vybavení zahrady patří odrážedla, velké i malé lopaty pro hry v pískovišti i pro hry se sněhem. V zimním období využíváme svažitého terénu pro jízdu na kluzácích. O zahradu se pravidelně stará pracovník obce Dětřichov.

Umývárna a sprchový kout pro děti byly zrekonstruovány v roce 2016. V mateřské škole je zřízeno ústřední elektrické topení od roku 2009. Šatny pro děti jsou nové od roku 2021. 

S dětmi naší mateřské školy pravidelně navštěvujeme divadelní a filmová představení dle nabídky Kulturního střediska Svitavy. Na jaře absolvujeme každý rok plavecký kurz v Plaveckém středisku Voda a sport Svitavy. Na plavecký kurz jezdíme linkovým autobusem. V rámci cestování se také seznamujeme s významnými budovami Svitav, např. obřadní síň Svitavy, Městská policie, apod.

Pravidelně jezdíme nejméně 2x za rok na dopravní hřiště, navštěvujeme knihovnu ve Svitavách, Záchranný hasičský sbor, sportovní halu na Střelnici. Navštěvujeme také park Jana Palacha a Muzeum. Organizujeme celodenní výlety např. do ZOO, Zeleného Vendolí Josef, Poličky, hrad Svojanov aj.

Na tyto aktivity nám finančně přispívá místní organizace hasičů a Obec Dětřichov.

Okolí naší mateřské školy nám skýtá mnoho podnětů pro pozorování života na vesnici a pozorování změn v přírodě. Chodíme pravidelně do lesa s tématickým zaměřením. Pozorujeme domácí zvířata, máme
také možnost pozorovat i volně se pasoucí daňky, ovce a divoká prasata v místní oboře.

Cílem všech aktivit, které pro děti mateřská škola připravuje, je jejich všestranný rozvoj, jak po stránce rozumové, tak po stránce kulturní i citové.


© MATEŘSKÁ ŠKOLA DĚTŘICHOV, Dětřichov 21, 568 02, Svitavy
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky